معماران معاصر ایران, اتووود - بزرگترین سایت معماری
??? ??? ??? ???? ????? ????: ??? ???? : ??? ???? ?? ?????? ????

?? ???????? ?????? ??????? ? ????? ????? ??????? ????? ????? ??? ????? ???? |  ??? ??? |  ???? ?? ?? |  ?????? ?? |  ?????? ???? |  ??????
????????????????
?????? ??? ??????
    ????: مفاهيم و نظريات معماري
    ????: مصالح ساختمانی پایدار
    ????: سه بعدی
    ????: نقد معماری در فضای مجازی
???? ???? ???? ??
    ???? : مفاهيم و نظريات معماري
    ???? : سه بعدی
    ???? : مصالح ساختمانی پایدار
    ???? : پریتزکر 2011
???? ??????
???? ???? ????
    پوریا ترکفر
    رضا ظریف
    عادل نیکخو
    F Nazari
???????? ??? ??
    طراحي با sketch up به زودي در اين پست طي روز هاي آتي كارهاي طراحي شده با sketch up را قرار مي ده ...
 
    راه های پولدار شدن ؟
 
    راهنمای بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی بینگ گوگل با دارا بودن سهم ۶۷ درصدی همچنان به عنوان محب ...
 
    از الزام به تنظیم سند رسمی چه می دانید؟
 

معماری پایدار > مصالح ساختمانی پایدار >
تکنولوژی های ساختمان های سبز در جهان
  lمنصور مومنی نسب    (1391/09/15)

سیستم گرمایش تابشی و تبرید:

برعکس بیشتر سیستم های موجود در آمریکای شمالی که هوای سرد یا گرم با استفاده از کانال توزیع میشوند، سیستم های گرمایش تابشی و تبرید متکی به توزیع آب گرم یا سرد در سراسر ساختمان هستند. همانطور که از نام این سیستم برمی آید،سیستم های گرمایشی تابشی به طور مستقیم فضا را با استفاده از انتقال گرمای تابشی،گرم یا سرد میکنند و این سیستم عملکرد متفاوتی با سایر ابزارهای گرمایش یا سرمایش دارد.این سیستم همچنین می تواند بسته به نوع سیستم تابشی که در ساختمان استفاده می شود از جرم حرارتی سازه ساختمان بهره مند شود.سیستم های گرمایش تابشی و تبرید در سازه های ساختمانی خاور میانه در دوران باستان در روم استفاده میشد.سیستم های تابشی در آمریکا منحصرا برای گرم سازی استفاده می شوند و استفاده از آنها به طور فزاینده ای در ساختمان های مسکونی و حتی در طراحی های سازه های تجاری متداول است. در اروپا از سیستم های گرمایش تابشی به طور گسترده ای هم در سازه های مسکونی و هم تجاری استفاده می شود.در برخی از نقاط از این سیستم ها برای خنک سازی استفاده می شود.


  lمنصور مومنی نسب    (1391/09/15)

مفهوم سیستم گرمایش تابشی و تبرید:

تابش(تشعشع) مهمترین مکانیسم انتقال گرما بین انسان و محیط پیرامون است. بنابر این سیستم های تابشی در مجموع بهترین شرایط مطلوب را برای انسان فراهم می کنند. در هر دو سیستم گرمایش تابشی و تبرید، بهترین محل نصب بالا یا روی سقف است و با نصب سیستم در این نقاط می توان به نوعی از هوای مطلوبی برخوردار شد.

مهمترین نکنته ای که باید در ارتباط با سیستم های گرمایش تابشی و تبرید توجه کرد این است که این نوع سیستم ها تهویه ساختمان را تامین نمی کنند، و برای تامین تهویه ساختمان معمولا سیستم تهویه در فضای باز مورد نیاز است.علاوه بر این، سیستم های تبرید تابشی فقط دمای محسوسی ارائه می کنند و رطوبت ایجاد نمی کنند.در مورد سیستم های تبرید پتانسیل مربوط به سطح چگالش نمایانگر میزان دمای مورد نیاز است و با توجه به اقلیم، مدیریت رطوبت ممکن است  برای کنترل میزان رطوبت به سیستم مجزا و تکمیلی نیاز داشته باشد.

سه نوع وسیله طبیعی در تسهیل انتقال گرما بین آب و ساکنان ساختمان وجود دارد:

پانل ها وتیرها:پانل های فلزی یا تیرها که شامل لوله هستند روی سطح نصب می شوند،روی کفپوش ها، دیوارها یاسقف قرار می گیرند یا از سقف ها معلق هستند.

دال ها(لوله های تعبیه شده): لوله های پلاستیکی به این منظور در ساختمان تعبیه می شوند تا به عنوان مجراهای آب مورد استفاده قرار بگیرند، در حالی که خود ساختمان به عنوان ذخیره گرمایی وسطح تابش ایفای نقش می کند. این کار با دال های بتنی نصب شده در کف یا سقف، با میزان چگالی گرمایی بالا صورت می گیرد. لوله ها را همچنین می توان با استفاده از لایه زیر کف یا پانل های عایق، زیر سایر مصالح کفپوش از قبیل کفپوش های چوبی و فرش قرار داد.این راهکار از کارایی نسبتا کمتری برخوردار است، زیرا در مقایسه با دال های بتنی، عایق بندی بیشتر و حجم کمتری وجود دارد.

لوله های مویین :حصیرهای که شامل لوله هایی در فضای بسار تنگ و محصور هستند،در پلاستیک، سنگ گچ، گچ روی دیوارها یا سقف ها تعبیه می شوند.نتیجه نهایی چیزی شبیه به دال است. این نوع نصب در تاسیسات کوچکتر، مانند لوله کشی ساختمان های مسکونی متداول تر است.

در هر سه مورد فوق،یک سیستم مکانیک مسئول سرمایش یا گرمایش آب است.چنین سیستم هایی عبارتند از:

چیلر

پمپ های حرارتی، شامل پمپ های حرارتی مرکزی

دیگ بخار

برج خنک کننده

چاه آب یا سایر آب های زیرزمینی


  ss saberi    (1397/09/25)

ژنراتورهای بادی روی بام فقط مخصوص ساختمان‌های تجاری نیستند. چند کمپانی وجود دارد که این ژنراتورها را برای ساختمان‌های مسکونی تولید می‌کنند. این ژنراتور، نیمی از انرژی مورد نیاز خانه شما را تأمین می‌کند.
اگر بیشترین انرژی و برقی که استفاده می‌کنید؛ صرف گرم کردن یا سرد کردن خانه می‌شود؛ از پنجره‌های دوجداره استفاده کنید. این پنجره‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که عایق هوای گرم یا خنک فضای داخل خانه شما خواهند بود.


  ss saberi    (1397/09/25)

ژنراتورهای بادی روی بام فقط مخصوص ساختمان‌های تجاری نیستند. چند کمپانی وجود دارد که این ژنراتورها را برای ساختمان‌های مسکونی تولید می‌کنند. این ژنراتور، نیمی از انرژی مورد نیاز خانه شما را تأمین می‌کند.
اگر بیشترین انرژی و برقی که استفاده می‌کنید؛ صرف گرم کردن یا سرد کردن خانه می‌شود؛ از پنجره‌های دوجداره استفاده کنید. این پنجره‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که عایق هوای گرم یا خنک فضای داخل خانه شما خواهند بود.


اظهار نظـــــــر
 
جهت نوشتن مبحث جدید باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  

?????? ??????? ????? ????? :
??? ???? ?? ??? 1386 ?? ??? ????? ?? ??????? ??? ??????? ?????? ????? ??? ?? ???.?? ???? ??? ??? ?? ???? ??????? ?????? ?? ????? ???? ??????? ?? ????? ????? ?? ??????????? ??? ?????? ?????? ??? ???? ???? ?? ??? ?????? ?? ???????
???? | ???? | ??? ??? | ?????? ?? | ???? ?? ?? | ?????? ???? | ??????
© ???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ???? ??????? ????? ?? ????.
Developed by Tryon Software Group