معماران معاصر ایران, اتووود - بزرگترین سایت معماری
ثبت نام عضو جدید ایمیل آدرس: رمز عبور : رمز عبور را فراموش کردم

به جامعترین سامانه ارتباطی و اطلاع رسانی معماران معاصر ایران خوش آمدید خانه |  ثبت نام |  تماس با ما |  درباره ما |  قوانین سایت |  راهنما
شما می توانید
پروژه خود را ثبت کنید
مقاله خود را ثبت کنید
کلاس خود را ثبت کنید
در مباحث فروم اتووود شرکت کنید

پیـــــام هــای رسیــــده
h h 1391/07/22
با سلام. موضوع این پروژه ( اتاق خواب پیش ساخته چند عملکردی ) است. موضوع پروژه را به سه قسمت تقسیم کنیم 1: اتاق خواب - طراحی یک اتاق خواب با توجه به ارزش ها و باورهای مصرف کننده ( ایرانی-اسلامی ) . چون این اتاق برای انسان طراحی می شود باید در مورد انسان و تعامل آن با محیط ( اتاق خواب و فضاهای دیگر خانه ) مطالعه شود ( رفتار شناسی ) . معماری ایرانی اسلامی این طرح دقیقا همین جاست که معماری اسلامی قوس و طاق نیست بلکه معماری اسلامی،معماری است که مبانی و اندیشه و تفکر طراحی، مبانی و اندیشه اسلامی باشد. ( رعایت مباحث خلوت و محرمیت در فضای کوچک آپارتمانی بسیار مشکل است که در این طرح حل شده است. 1: رابطه پدر و مادر با فرزند خود 2: رابطه میزبان با میهمان. جانمایی این اتاق در این فضای کوچک به نوعی است که تقسیم فضای خانه به فضای خصوصی [ سمت اتاق خواب و آشپزخانه] وفضای عمومی [ پذیرایی ] ، قرار گیری فضای خواب والدین در فضایی جدا از فضای خواب کودک، ورودی فضای خواب والدین ( درب اتاق ) از فضای خصوصی ، قرار گیری فضای خواب والدین در نزدیکی آشپزخانه و سرویس های بهداشتی ، قرار گیری کمد لباس در فضای خواب والدین که همین فضا بدلیل دسترسی از فضای خصوصی به عنوان اتاق تعویض لباس، مورد استفاده قرار می گیرد، قرار گیری جا رختخوابی در فضای خواب والدین ، قرار گیری کمد لوازم آرایشی و آینه در فضای خواب والدین و جدا از فضای خواب کودک، و فضای عمومی و نیمه خصوصی ( همین فضا به عنوان اتاق آرایش، بدور از چشم فرزندان با رعایت حریم اخلاقی می تواند مورد استفاده قرار گیرد ، انتخاب تخت تاشو برای والدین بدلیل استفاده بهینه از فضا به عنوان فضای چند عملکردی، در زمان بالا بودن تخت، اتاق خواب می تواند به عنوان فضای بازی کودکان مورد استفاده قرار گیرد. زیرا تمام مبلمان این اتاق به صورت چند عملکردی طراحی شده و فضای داخل اتاق باز می باشد، تهویه و نور مناسب اتاق خواب، ) حالا قسمت دوم موضوع طرح 2: پیش ساخته . طراحی و ارائه جزئیات ساخت ( دتایل ها ) طراحی شده برای پیش ساختگی بدلیل ساخت در کارخانه با متریالهای مختلف و سفارشی ( در اینجا یک متریا موردی. چوب ) و نصب و مونتاژ سریع در محل ( به دلیل کاهش زمان ساخت و ساز در ساخت مسکن ) . در این طرح با توجه به سفارش مصرف کننده این قابلیت را دارد که قطعات اتاق تمام چوب یا دارای چارچوب بندی و چارچوب آن چوبی یا فلزی و پوشش آنها چوبی، فرآورده های چوبی، کناف و هر پوشش مناسب دیگر میتواند باشد . بسته به سفارش مصرف کننده و با توجه به طراحی داخلی خانه میتواند جنس، بافت و رنگ آنها تغییر کند. حالا قسمت سوم این طرح 3 : چند عملکردی. به دلیل توجه به رفع نیاز ساکنین در خصوص استفاده بهینه از فضای کم و مبلمان این طرح طوری طراحی شده که بتواند نیاز ساکنین از مبلمان در فضای کم آپارتمانی را رفع نماید . سه مسئله که موضوع طرح را شکل می دهد با توجه ویژه به آنها در ساخت مسکن میتوان حقوق مصرف کننده را زیر پا نگذاشته و اجازه زندگی سالم با حفظ ارزش های خود به آنها داد. این یکی از مبانی فکری اسلامی است (حفظ حقوق مصرف کننده در ساخت و خدمات ) که متاسفانه این امر در ساخت و ساز های امروزی در کشور ما نادیده گرفته می شود. با آروزی موفقیت برای شما دوست عزیز . ممنون از نظرات شما. یرای کسب اطلاعات بیشتر از این طرح به archmoshir.blogfa.com مراجعه کنید. در پاورپوینت پروژه از مطالعه تا نصب و مونتاژ تمامی جزئیات وجود دارد . در این انجمن من فقط برای معرفی طرح چند عکس قرار داده ام.
تيم اتووود 1391/06/08
به وب سايت معماران معاصر ايران خوش آمديد
ادامه
ارسـال پیــام به  امير سلماني
 
جهت ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  
 
پیام های رسیده برای پروژه ها
ادامه


پیــام های ارســـال شـــده
ادامه   
پیام های ارسال شده پروژه ها
فرهاد احمدی 1392/01/14  
پروژه سفارت ايران دراستكهلم   :    
بسیار جالب ولی بیشتر به سفارت ژاپن می ماند.
h h 1391/07/24  
پروژه اااااااااااااااااااااا   :    
وبلاگ شما را ندیده بودم.از رعایت بسیاری نکات طراحی لذت بردم.
ولی به هرحال چیزی به عنوان فضای کودکان موجود نیست. تنها یک تخت خواب تا شو در جداره بیرونی اتاق والدین. این که نباید به کودکان فضای کاملا مجزا داد یک مطلب صحیح است اما وجود یک نیمچه خلوتی لازم است. این اشکال به علت کمبود فضای واحد های کوچک است. واحد هایی که نباید ساخته بشوند. اما به هر حال می شد دیوارچه ای برای بخش کودکان در نظر گرفت. نکته دیگر در مورد خواب والدین مسئله صداست که قطعا با یک پرده حل نمی شود و باید از مصالح متفاوتی استفاده نمود.
به طور کلی شاید اگر به جای ترکیب خواب والدین و کودکان(در واقع اینجا یک اتاق خواب چوبی طراحی شده) به ترکیب خواب و آشپزخانه می پرداختید نتیجه کاراتری داشتد.
ارائه خوبی داشتید
h h 1391/07/22  
پروژه اااااااااااااااااااااا   :    
معماری ایرانی اسلامی دقیقا کجای طرح بود؟
از طرف دیگه براورد هزینه ای شده؟
چوب نه تنها گران است بلکه مصالح در دسترسی در ایران نیست. در نتیجه تناسبی با ایده های ارزان قیمت پیدا نمی کند.
ادامه
   امير   سلماني    دانشجو     Amir   Salmani   -    Student
تحصیــــــلات : کارشناسی ارشد   معماري   1389   َArchitecture   MA/MS   1389 Major :
دانشگــــــاه : هنر اصفهان   Art university of isfahan University :
دربـــــــــاره  :


درباره معماران معاصر ایران :
این گروه در سال 1386 با هدف ایجاد پل ارتباطی بین معماران ایرانی معاصر گرد هم آمد.با شروع کار این وب سایت معماران متقاضی در محیطی ساده وکارآمد به تبادل پروژه ها ومقــــالات خود خواهند پرداخت ودر فضای فروم به بحث وگفتگو می پردازند
خانه | ورود | ثبت نام | درباره ما | تماس با ما | قوانین سایت | راهنما
© کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه معماران معاصر می باشد.
Developed by Tryon Software Group