معماران معاصر ایران, اتووود - بزرگترین سایت معماری
??? ??? ??? ???? ????? ????: ??? ???? : ??? ???? ?? ?????? ????

?? ???????? ?????? ??????? ? ????? ????? ??????? ????? ????? ??? ????? ???? |  ??? ??? |  ???? ?? ?? |  ?????? ?? |  ?????? ???? |  ??????
????????????????
?????? ??? ??????
    ????: مفاهيم و نظريات معماري
    ????: مصالح ساختمانی پایدار
    ????: سه بعدی
    ????: نقد معماری در فضای مجازی
???? ???? ???? ??
    ???? : مفاهيم و نظريات معماري
    ???? : سه بعدی
    ???? : مصالح ساختمانی پایدار
    ???? : پریتزکر 2011
???? ??????
???? ???? ????
    پوریا ترکفر
    رضا ظریف
    عادل نیکخو
    F Nazari
???????? ??? ??
    طراحي با sketch up به زودي در اين پست طي روز هاي آتي كارهاي طراحي شده با sketch up را قرار مي ده ...
 
    راه های پولدار شدن ؟
 
    راهنمای بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی بینگ گوگل با دارا بودن سهم ۶۷ درصدی همچنان به عنوان محب ...
 
    از الزام به تنظیم سند رسمی چه می دانید؟
 

معماری پایدار > مصالح ساختمانی پایدار >
آبگرمکن خورشیدی
  ساخت بازار    (1395/07/03)

 انرژی خورشیدی عظیم ترین منبع انرژی در جهان است. این انرژی پاک، ارزان و بی پایان بوده و در تمام مناطق کشورمان و جهان قابل استحصال می باشد.

آبگرمکن های خورشیدی  از طریق جذب انرژی خورشیدتوسط صفحات جاذب ( کلکتور ) خود عمل می نمایند و راندمان گرمایشی آنها برحسب نوع کلکتور آنها متفاوت می باشد .

برای تهیه آبگرم در تمام   ساعات شبانه روز یعنی در شبها و روزهای ابری آبگرم در مخزن دوجداره و عایق حرارتی که دمای آب را تا سه روز بدون تغییر دما حفظ می کند نگهداری میشود
با استفاده از این سیستم .می توان هزینه های مصرف گاز گازوئیل و برق را بطور چشمگیری کاهش داد که این امر در پروژه های بزرگ ملموس تر خواهد بود، بطوریکه بعد از گذشت زمان کوتاهی. با صرفه جویی در مصرف سوخت سرمایه گذاری اولیه مستهلک شده و بعد از آن بخاطر عمر بالای دستگاه ها سو آوری خواهد داشت .

هزینه های نگهداری و تعمیرات  این سیستمها بسیار پائین و در حد صفر است زیرا هیچ قطعه متحرکی نداشته و طول  عمر کارکرد سیستم هاي استانداد و با کیفیت فنی بالا تا 20 سال میرسد .

 

گرمایش ساختمان توسط خورشید، اولین و اصلی ترین کاربرد انرژی خورشیدی در بخش ساختمان است .

ادامه مطلب در:http://www.sakhtbazar.com/l/YtOa


  ساخت بازار    (1395/07/03)

 اجزاء آبگرمکن خورشیدی

یک آبگرمکن خورشیدی از اجزاء زیر تشکیل شده است:
1- گردآورنده 2- مخزن ذخیره 3- مبدل گرمایی 4- کنترل کننده های اتوماتیک 5- پمپ، لوله ها شیرآلات و اتصالات

آبگرمکن های خورشیدی پمپدار


این دستگاه یک آبگرمکن خورشیدی پمپدار است که به عنوان جبران ساز قابلیت استفاده از سوخت گاز را دارا می باشد. در این آبگرمکن، مخزن ذخیره در پائین و در داخل ساختمان قرار میگیرد و بر روی بام تنها کلکتورهای خورشیدی نصب می شوند.

 

مهمترین ویژگیهای آن به صورت زیر است:
•  مخزن دوطبقه:
مخزن این آبگرمکن به صورت دو طبقه است که در طبقه اول (مخزن خورشیدی) یک مخزن دوجداره و در طبقه دوم (مخزن گازی) یک مخزن تک جداره دودکش دار قرار دارد. جداره دوم مخزن خورشیدی به وسیله لوله های ارتباطی با یک یا دو عدد کلکتور که در بالای ساختمان نصب می شود مرتبط می گردد و به وسیله یک پمپ سیرکولاتور کوچک، سیال عامل مابین کلکتورها و جدره دوم مخزن به گردش در می آید. این دو مخزن به وسیله لوله های رابط به یکدیگر متصل میباشند.

•  سیستم جبران ساز (کمکی):

در این آبگرمکن، علاوه بر المنت  برقی، در فضای مابین دو مخزن یک مشعل گازی کوچک قرار داده شده است. آب  سرد از شبکه لوله  کشی شهری ابتدا به مخزن خورشیدی واردشده و در مجاورت جدار متصل به کلکتورها گرم می شود. هنگام خروج آب گرم از مخزن به مصرف، آب از مخزن خورشیدی بوسیله لوله های ارتباطی وارد مخزن گازی می شود. در این حالت در صورتیکه دمای آب ورودی به مخزن گازی به اندازه هاي کافی توسط بخش خورشیدی گرم شده باشد، سنسور مشعل گازی را گرم نگه داشته و گاز روشن نمیشود. اما در صورت کمبود دمای آب ورودی از قسمت خورشیدی، مشعل هاي گازی به صورت اتوماتیک وار روشن شده و کمبود دمای مورد نیاز خانه را جبران می نماید.

 

ادامه مطلب در : http://www.sakhtbazar.com/l/YtOa


  حنا خلجی    (1398/09/09)

 

انواع نوع تماس در آبگرمکن های خورشیدی (Solar)

آبگرمکن های خورشیدی بر اساس نوع تماس بین دو سیال به دو دسته ( Category ) تقسیم بندی می شوند :

1- آبگرمکن های خورشیدی جریان مستقیم باز ) :

در این نوع آبگرمکن های خورشیدی مایع گرم شونده ( آب ) به صورت مستقیم انرژی ( حرارت ) خود را از جذب کننده انرژی خورشیدی ( شیشه های وکیوم تیوپ ) دریافت می کند.

2- آبگرمکن های خورشیدی جریان غیر مستقیم بسته ) :

در این نوع از آبگرمکن های خورشیدی مایع یا آب درون مخزن حرارت ( انرژی گرمایی ) خود را به صورت مستقیم از شیشه های جذب انرژی خورشیدی ( شیشه های وکیوم تیوپ ) دریافت می کند و سپس به مایع ( آب ) که درون لوله مسی (Copper) که یا داخل مخزن تعبیه شده است یا درون شیشه های جاذب که بستگی به مدل آبگرمکن خورشیدی دارد ، منتقل میکند.


اظهار نظـــــــر
 
جهت نوشتن مبحث جدید باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  

?????? ??????? ????? ????? :
??? ???? ?? ??? 1386 ?? ??? ????? ?? ??????? ??? ??????? ?????? ????? ??? ?? ???.?? ???? ??? ??? ?? ???? ??????? ?????? ?? ????? ???? ??????? ?? ????? ????? ?? ??????????? ??? ?????? ?????? ??? ???? ???? ?? ??? ?????? ?? ???????
???? | ???? | ??? ??? | ?????? ?? | ???? ?? ?? | ?????? ???? | ??????
© ???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ???? ??????? ????? ?? ????.
Developed by Tryon Software Group