معماران معاصر ایران, اتووود - بزرگترین سایت معماری
??? ??? ??? ???? ????? ????: ??? ???? : ??? ???? ?? ?????? ????

?? ???????? ?????? ??????? ? ????? ????? ??????? ????? ????? ??? ????? ???? |  ??? ??? |  ???? ?? ?? |  ?????? ?? |  ?????? ???? |  ??????
????????????????
?????? ??? ??????
    ????: مفاهيم و نظريات معماري
    ????: مصالح ساختمانی پایدار
    ????: سه بعدی
    ????: نقد معماری در فضای مجازی
???? ???? ???? ??
    ???? : مفاهيم و نظريات معماري
    ???? : سه بعدی
    ???? : مصالح ساختمانی پایدار
    ???? : پریتزکر 2011
???? ??????
???? ???? ????
    پوریا ترکفر
    رضا ظریف
    عادل نیکخو
    F Nazari
???????? ??? ??
    از کجا مورینگا بخریم - فایدیم
 
    قیمت زیره سبز - فایدیم
 
    فولدينگ
 
    مبانی طراحی پایدار در راستای اهداف توسعه پایدار
 

نقد > پریتزکر 2011 >
پوست تیره و رفع موهای زائد
  شرکت شرکت دکتر رلامی    (1398/06/23)

آیا روش لیزر موهای زائد می تواند برای افراد با پوست تیره هم کاربرد داشته باشد؟


همه افراد این حق را دارند که با استفاده از خدمات لیزری، زیبایی را به پوست خود هدیه دهند. داشتن پوستی صاف و بدون مو برای بسیاری از افراد بسیار مهم است و رشد موهای زائد برای آنها بسیار آزار دهنده می باشد. روش لیزر موهای زائد برای برخی از پوست ها و موها به سادگی قابل پیگیری بوده و موفقیت این روش برای آنها تضمین شده است. این در حالی است که عملکرد لیزر بر روی برخی دیگر از پوست ها و موها اندکی با چالش روبرو می باشد. اما این به این معنی نیست که افراد با پوست و موهای مختلف قادر نیستند از خدمات لیزری استففاده کنند.


روند کار لیزر برای رفع موهای زائد به چه صورت است؟


آیا تا به حال به این فکر کرده اید که لیزر چگونه می تواند رشد موهای زائد را برای همیشه متوقف نماید؟ در پروسه رفع موهای زائد با استفاده از لیزر، نوک لیزر نور متمرکز شده را بر فولیکول مو می تاباند. رنگدانه های موجود در مو این تابش را جذب می کنند و به نوعی مو سوزانده می شود. در این روش هم خود مو و هم ریشه ی آن از بین می روند و از آنجایی که ریشه غیر فعال می شود، مو دیگر قادر به رشد مجدد نخواهد بود.
از آنجا که لیزر بر روی رنگدانه های مو متمرکز می شود، بهترین ترکیب پوست و مو برای درمان لیزری پوست روشن و موهای تیره می باشد. با این حال، اگر پوست و موی شما تیره رنگ هستند، هیچ جای نگرانی نیست. زیرا متخصصین ما توانسته اند با استفاده از روش های جدید موهای زائد بسیاری از بیماران با پوست های تیره را با موفقیت برطرف کنند و پوستی صاف و زیبا را به آنها هدیه دهند.


لیزر کردن پوست های با طیف رنگی تیره


افرادی که پوستشان تیره است باید تحت مراقبت ها و با تکنیک های متفاوتی کلینیک لیزر موهای زائد را پیگیری نمایند. دلیل اینکه ریسک لیزر کردن موهای زائدی که بر روی پوست تیره قرار گرفته بالاتر می باشد، این است که رنگدانه های پوست نیز همواره همانند رنگدانه های هدف (یعنی رنگدانه های مو) تحت تاثیر لیزر قرار دارند. از این رو تمرکز لیزر بر روی مو در این موارد مقداری با چالش روبرو می شود. علاوه بر این موهای بدن افراد با پوست تیره به نسبت افراد با پوست روشن، بسیار ذخیم تر می باشند و به همین دلیل برای از بین بردن این موها باید لیزر با فرکانس بالاتر بر روی موها تابانده شود تا عملیات رفع موهای زائد با موفقیت همراه گردد. با توجه به تمامی نکاتی که تا اینجا گفتیم، این نکته بسیار اهمیت پیدا می کند که بیماران باید قبل از مراجعه به کلینیک های لیزر ابتدا بررسی کنند که آیا آن کلینیک قادر است با توجه به خصوصیات پوست و موی افراد برنامه درمانی منحصر به فردی را به آنها پیشنهاد دهد، یا اینکه با استفاده از یک نسخه روتین و یکسان نسبت به رفع موهای زائد تمامی افراد اقدام می نماید؟
در برخی از کلینیک ها پزشکان با استفاده از لیزر های قوی تلاش می کنند تا موهای رویشی بر روی پوست های تیره را برطرف نمایند و اگر تکنیک مناسب برای این کار اتخاذ نشود، این موضوع ممکن است منجر به سوزاندن پوست بیمار گردد. با این وجود نسل جدیدی از لیزر ها به بازار عرضه شده است که قادر می باشند نور با طول موج های مختلف را بر روی پوست متمرکز کنند و با استفاده از آنها می توان موهای زائد افراد با پوست های تیره را برطرف نمود. این لیزر های هوشمند قادر هستند که رنگ موها را از رنگ پوست تشخیص دهند و نور را بر روی رنگدانه های موی زائد متمرکز نمایند و به این ترتیب به طور کاملا ایمن و موثر موهای زائد را از روی پوست تیره برطرف نمایند. این نسل از لیزر ها موسوم به (multi-wavelength True Lasers) می توانند پروسه ی رفع موهای زائد از روی پوست های تیره را با دقت بسیار بالاتری انجام دهند و ریسک آسیب به پوست بیماران را به حداقل برسانند.

 


مراقب تابش شدید نور لیزر بر پوستتان باشید


مراقب کلینیک هایی که ادعا می کنند با استفاده از لیزر موهای زائد بدنتان را برطرف می کنند اما در حقیقت با استفاده از دستگاه های مادون سرخ موسوم به Intense Pulsed Light(IPL) این کار را برای شما انجام می دهند باشید. اگرچه هزینه های درمانی با این ابزارها پایینتر است اما باید به این نکته توجه داشت که برطرف شدن موها با این روش موقتی خواهد بود و نهایتا پس از گذشت مدتی موهای زائد مجددا در ناحیه ی لیزر شده پدیدار خواهند شد. استفاده از دستگاه های لیزر مادون سرخ در نهایت وقت و هزینه ی بیشتری از شما تلف خواهد کرد و نتیجه ی دلخواه را نیز برای شما به ارمغان نخواهد آورد.


لیزر ها، رفع دائمی موهای زائد را به شما پیشنهاد می دهند


پس از تنها 5 تا 10 جلسه استفاده از یک لیزر مناسب، 90% بیماران گزارش کرده اند که رفع موهای زائد به صورت دائمی برای آنها اتفاق افتاده و این روش برای آنها بهترین عملکرد را داشته است. این به این معنی است که بدون توجه به اینکه رنگ پوست و نوع موی شما چه باشد، می توانید با استفاده از خدمات لیزری مناسب با احتمال بسیار بالا به نتایج شگفت انگیز مورد نظرتان دست پیدا کنید.
شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد نحوه ی کار دستگاه های پیشرفته ی این مرکز و همچنین نحوه و کیفیت خدمات رسانی این کلینیک، با مشاوران ما در ارتباط باشید و در کوتاه ترین زمان پاسخ تمامی سوالاتتان در مورد روند کار لیزر های پیشرفته ما را دریافت نمایید.
 


  ava omidi    (1398/07/02)

 تقریبا همه افراد از داشتن موهای زیاد بر روی پوست بدن خود ناراضی هستند. 

پشت لب، گونه ها، پشت، پاها، ناحیه ی شرمگاهی، زیر بغل و حتی روی انگشتان و …  نواحی هستند که موهای زائد رشد می کنند. رشد موهای ناخواسته می تواند ناشی از دلایلی مانند زمینه ی ارثی و ژنتیکی، اختلالات هورمونی، سندرم تخمدان پلی کیسیتیک در خانم ها، مصرف برخی داروها از جمله استروئید ها و … باشد. به هر حال وجود این موها برای بسیاری از افراد وضعیت ناخوشایندی است از این رو روش های زیادی برای از بین بردن و یا برداشتن این موهای ناخواسته ابداع شده است.

لیزرهای ابداعی جدید از نورهایی با طول موج متفاوت نسبت به نسل های قبل استفاده می کردند که باعث می شد دیگر استفاده از آنها محدود به پوستهای روشن نباشد و افراد با پوستهای تیره تر نیز بتوانند از این روش استفاده نمایند.

پودر سیاه دانه


  ava omidi    (1398/07/03)

 در گذشته اغلب افرادی که دارای پوست تیره بودند، هنگام لیزر کردن موهای زائد خود دچار سوختگی پوست می شدند. ملانین که جزئی از رنگدانه های پوست و مو است، جاذب اصلی نور لیزر است. هنگامی که نور دستگاه لیزر حذف موهای زائد بر پوست تابانده می شود، انرژی آن توسط ملانین ها که جزئی از ساختار مو هستند، جذب می شود و فولیکول مو از این جذب انرژی دچار آسیب می شود و از بین می رود. زمانی که علاوه بر موها، پوست نیز دارای ملانین زیادی باشد و در حقیقت رنگ تیره تری داشته باشد، این امکان وجود دارد که مقداری از انرژی نور لیزر را جذب کند و دچار سوختگی شود. امروزه  با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های لیزر مو دیگر لازم نیست نگران چنین مسائلی باشید چرا که برای لیزر پوست تیره دستگاه های اختصاصی ساخته شده اند.

آموزش یوگای صبحگاهی


  ava omidi    (1398/07/07)

 

چطور عوارض جانبی لیزر موهای زائد را در رنگین پوستان به حداقل برسانیم

چند مقاله‌ی تحقیقاتی منتشر شده که همگی آن‌ها به این موضوع پرداخته‌اند که چطور می‌توان عوارض جانبی لیزر موهای زائد را در افرادی که پوست تیره دارند به حداقل رساند. سه نکته‌ی اصلی در این خصوص عبارتند از:
  • استفاده از طول موج بلندتر: Nd:YAG به دلیل این‌که با طول‌ موج‌های بلندتر کار می‌کند نسبت به انواع دیگر لیزر ارجحیت دارد.
  • خنک کننده‌ی اپیدرمال فعال: لیزرهای مدرن اغلب دارای دستگاه خنک کننده‌ی پوست هستند. این دستگاه خنک کننده درد و عوارض جانبی ناشی از لیزر موهای زائد بر روی پوست‌های تیره را به حداقل می‌رساند.
  • استفاده از پهنای پالس بلندتر: کم خطر تر بودن پهنای پالس بلندتر در بیمارانی که پوست تیره تر دارند به اثبات رسیده است.

  شادی احمدی    (1398/07/10)

 آیا تا به حال به این فکر کرده اید که لیزر چگونه می تواند رشد موهای زائد را برای همیشه متوقف نماید؟ در پروسه رفع موهای زائد با استفاده از لیزر، نوک لیزر نور متمرکز شده را بر فولیکول مو می تاباند. رنگدانه های موجود در مو این تابش را جذب می کنند و به نوعی مو سوزانده می شود. در این روش هم خود مو و هم ریشه ی آن از بین می روند و از آنجایی که ریشه غیر فعال می شود، مو دیگر قادر به رشد مجدد نخواهد بود.

از آنجا که لیزر بر روی رنگدانه های مو متمرکز می شود، بهترین ترکیب پوست و مو برای درمان لیزری پوست روشن و موهای تیره می باشد. با این حال، اگر پوست و موی شما تیره رنگ هستند، هیچ جای نگرانی نیست. زیرا متخصصین ما توانسته اند با استفاده از روش های جدید موهای زائد بسیاری از بیماران با پوست های تیره را با موفقیت برطرف کنند و پوستی صاف و زیبا را به آنها هدیه دهند.

  sadaf asgary    (1398/07/11)

 قبل از لیزر موهای زائد بدن متخصص پوست اطلاعاتی راجع به شرح پزشکی بیمار دریافت میکند و او را معاینه میکند .

دراین زمان پزشک و بیمار در مورد انتظارات بعد از لیزر وخطرات بالقوه و نتیجه این جراحی گفت وگو می کنند.

طرز تهیه دسر با نشاسته


  sadaf asgary    (1398/07/11)

 از فواید این شیوه می‌توان گفت که یک روش غیر تهاجمی است که نیاز به برش در پوست ندارد و موجب کاهش همیشگی موها خواهد شد. با لیزر می‌توان موهای زائد را برای همیشه از بین برد. هر دو گروه افراد با پوست تیره و روشن می‌توانند با این شیوه موهای زائد خود را لیزر کنند.

 
برای انجام این عمل نیاز نیست بیمار بستری شود و او می‌تواند پس از عمل کارهای روزانه را از سر بگیرد. لیزر در مقاسیه با شیوه‌های دیگر درد کمتری دارد. احتمال زخم شدن و تغییر رنگدانه خیلی کم است. این روش اثربخشی بالایی دارد و پوست درگیر نخواهد شد. بسته به منطقه بدن به سرعت قابل انجام است و برای دیدن نتیجه آن نیاز به زمان نیست و به سرعت قابل مشاهده است. پس از انجام آن نیز نیاز نیست داروی خاصی مصرف شود.

  sadaf asgary    (1398/07/11)
این روزها لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است. این در حالی است که انجمن متخصصان پوست آمریکا اعلام کرده تمام موهای ناخواسته در اثر لیزر از بین نمی روند زیرا برخی از آنها نسبت به درمان با لیزر مقاوم هستند و برخی دیگر هم قدرت رشد مجدد پس از لیزر را دارند.

  sadaf asgary    (1398/07/11)

 لیزر موهای زائد، جزو آن گروه از خدمات زیبایی است که باید و نبایدهای زیادی درباره آن وجود دارد و حتی محدودیت ها یا ممنوعیت هایی هم برای آن در نظر گرفته شده است.

افزایش انگیزه


  sadaf asgary    (1398/07/11)

 اگر قصد لیزر موهای زائد خود را دارید نیازی نیست مانند روش‌های دیگر بگذارید موهای بدنتان بلند شوند تا بتوان لیزر کرد فقط باید قبل از مراجعه بدنتان را با تیغ بتراشید.اما اگر به تازگی برای از بین بردن موهای بدنتان از وکس یا اپیلاسیون استفاده کرده‌اید، در حال حاضر نمی‌توانید از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنید. 

...

داشتن یک زندگی شاد


  sadaf asgary    (1398/07/13)

 روش از بین بردن موهای زائد توسط نور به این صورت است که امواج نور، به گرما تبدیل می شوند تا بدون آسیب به پوست، فولیکول مو را بسوزانن. این امواج ملانین (رنگدانه ی پوست) را مورد هدف قرار می دهد. بر خلاف پوست روشن، پوست تیره حاوی ملانین است. به همین دلیل در مورد پوست های تیره، نیاز به دستگاه هایی با دقت بالا داریم که بتواند ملانین موجود در پوست را از ملانین موجود در مو تشخیص دهد. هر چه پوست تیره تر باشد، خطر احتمال ایجاد عوارض جانبی افزایش می یابد. به همین دلیل مهم است که تفاوت های بین دستگاه های مختلف ارائه شده را بشناسیم.

همواره اولین قدم، تعیین فوتوتیپ پوست شما است.

  sadaf asgary    (1398/07/13)

 طبقه بندی پوست بر اساس مقیاس فیتزپاتریک:

 
فوتوتیپ 1: پوست بسیار روشن؛ همواره در برابر نور خورشید می سوزد، هرگز برنزه یا تیره نمی شود.
فوتوتیپ 2: پوست روشن؛ همواره در برابر نور خورشید آفتاب سوخته می شود.
فوتوتیپ 3: پوست روشن تا کمی زیتونی؛ کمی آفتاب سوخته می شود.
فوتوتیپ 4: پوست زیتونی؛ به ندرت دچار آفتاب سوختگی می شود، به راحتی برنزه می شود.
فوتوتیپ 5: پوست قهوه ای تا خیلی تیره؛ خیلی به ندرت دچار آفتاب سوختگی می شود.
فوتوتیپ 6: پوست سیاه؛ هرگز دچار آفتاب سوختگی نمی شود.

  sadaf asgary    (1398/07/13)

 روش لیزر موهای زائد، روشی صحیح به منظور استفاده در مورد پوست های تیره است. اصل اولیه ی این روش، “فوتوترمولیز انتخابی” است. توسط دستگاهی که باعث می شود نور، به پرتوهای نوری باریک و منسجم با یک طول موج، همگرا شود به طوری که همه ی این اجزا در یک مسیر حرکت کنند. به همین دلیل، اثر این پرتوها ثابت و قابل اندازه گیری است و انرژی ساتع شده، ثابت می ماند.

به هر حال، همه ی روش های لیزر موهای زائد، به میزان مساوی به منظور از بین بردن موهای زائد افراد دارای پوست تیره، کارایی ندارند.

راز چشمان جذاب


  dorsa nasiry    (1398/07/14)

 این روش به راحتی باعث حذف موهای ناخواسته و خطوط ظریف می‌شود. اما اگر در انجام آن اشتباهی رخ بدهد، ممکن است سبب بروز آسیب شود. در واقع ممکن است پوست شما را به طور جدی بسوزاند و اسکار دائمی بر جای بگذارد. بنابراین قبل از این‌که پول خود را برای لیزر حذف موهای زائد هزینه کنید، باید بدانید که کجا تاثیرگذار است، و همین‌طور در مورد جوانب مثبت و منفی آن و دیگر حقایق اطلاعاتی داشته باشید.

درمان قطعی استرس


  dorsa nasiry    (1398/07/14)

 این روش به راحتی باعث حذف موهای ناخواسته و خطوط ظریف می‌شود. اما اگر در انجام آن اشتباهی رخ بدهد، ممکن است سبب بروز آسیب شود. در واقع ممکن است پوست شما را به طور جدی بسوزاند و اسکار دائمی بر جای بگذارد. بنابراین قبل از این‌که پول خود را برای لیزر حذف موهای زائد هزینه کنید، باید بدانید که کجا تاثیرگذار است، و همین‌طور در مورد جوانب مثبت و منفی آن و دیگر حقایق اطلاعاتی داشته باشید.

درمان قطعی استرس


  dorsa nasiry    (1398/07/14)

استفاده از لیزر برای حذف موهای ناخواسته گرمای زیادی را شامل می‌شود. این امر می‌تواند در برخی از کاربران سبب بروز سوختگی روی پوست شود. سوختگی در طی حذف موهای زائد با استفاده از لیزر در بیماران دارای پوست تیره‌تر بیش‌تر رخ می‌دهد، زیرا پوستی که رنگدانه‌های تیره دارد،‌ راحت‌تر لیزر را جذب می‌کند. هرچند در اغلب موارد، سوختگی‌ها خفیف است، اما موارد زیادی وجود دارد که در آن سوختگی شدید گزارش شده‌است.

  از بین بردن لکه چربی روی لباس


  dorsa nasiry    (1398/07/14)

 آیا می دانید چگونه مثبت فکر کنید؟ احتمالا در مورد فواید تفکر مثبت شنیده اید. تحقیقات نشان می دهند کسانی که مثبت فکر می کنند، مهارت های مقابله با استرس، ایمنی قوی تر و ریسک کمتری در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی دارند. افکار مثبت اگرچه نوش داروی سلامتی نیستند، اما می توانند به سلامت جسمی-ذهنی شما کمک قابل توجهی کنند.

گرچه رشد این موها را می توان با انجام لیزر گاه تا 3 ماه هم به تاخیر انداخت اما معمولا با همان تعداد و ضخامت و رنگ قبل مجددا رشد می كنند، بنابراین این  افراد درصورت تمایل می توانند با انجام لیزر هر 3 ماه، رشد موهایشان را تنها کنترل کنند.

رسیدن به مثبت اندیشی


  dorsa nasiry    (1398/07/14)

 وجود تاتو یا خال یا كك و مك در محل لیزر: از آنجا كه انجام لیزر مو می تواند باعث كمرنگ شدن این ضایعات شود باید از قبل به بیمار در مورد این مسئله تذكر داد.

پیدا کردن شادی در خود


  dorsa nasiry    (1398/07/14)

 علائم تأثیر لیزر روی موهای زائد چیست؟

 كاهش تعداد موها

 كاهش سرعت رشد

 نازك شدن موها

 كمرنگ تر شدن موها كه همه اینها منجر به طبیعی تر شدن منظره محل درمان می شود

مدیریت خشم


  dorsa nasiry    (1398/07/14)

 عوارض لیزر موهای زائد چه می تواند باشد؟

 سوختگی  
 لك  
 عفونت   
 عدم جواب   
 فولیكولیت و آكنه

  KIMIA omidi    (1398/07/16)

 برخی ها ابهام بزرگی دارند و دچار شک و تردیدند که آیا لیزر موهای زاید سرطان زاست یا نه؟ در پاسخ به این افراد باید بگوییم که لیزر موهای زائد، عوارض طولانی مدت شناخته شده‌ای ندارد. عوارضی چون ناباروری و سرطان‌زایی یا مشکلات هورمونی و یا تاثیری در عملکرد غدد لنفاوی و تخمدان‌ها به دنبال نخواهد داشت.

12 قهوه گران دنیا 


  KIMIA omidi    (1398/07/16)

 لیزر یک درمان قوی است و امواج درمانی آن با پوست تماس پیدا می‌کند تا ریشه مو را از بین ببرد. بنابراین امکان سوختگی یا لک وجود دارد. هر چه کسی که این کار را انجام می‌دهد حرفه‌ای‌تر و دستگاه لیزر مناسب‌تر باشد، احتمالات این عوارض کوتاه مدت، کم می‌شود ولی به صفر نمی‌رسد. در بهترین مراکز درمانی لیزر در دنیا نیز امکان سوختگی یا لک وجود دارد.

بهترین انواع قهوه در دنیا


اظهار نظـــــــر
 
جهت نوشتن مبحث جدید باید وارد سیستم شوید. / عضو جدید
ایـمـــیـل :  
رمز عبـور :  

?????? ??????? ????? ????? :
??? ???? ?? ??? 1386 ?? ??? ????? ?? ??????? ??? ??????? ?????? ????? ??? ?? ???.?? ???? ??? ??? ?? ???? ??????? ?????? ?? ????? ???? ??????? ?? ????? ????? ?? ??????????? ??? ?????? ?????? ??? ???? ???? ?? ??? ?????? ?? ???????
???? | ???? | ??? ??? | ?????? ?? | ???? ?? ?? | ?????? ???? | ??????
© ???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ???? ??????? ????? ?? ????.
Developed by Tryon Software Group